Psaní článků

5. února 2011 v 16:11 | Sandy
Na úvod bych vás chtěla upozornit na jednu věc - v tomto článku nenajdete návod na psaní článků pomocí blog.cz, ale rady týkající se nadpisů, vyjadřování a obsahu článků.


Jak pojmenovat článek?

-V první řadě je zapotřebí uvědomit si, že název článku je základ. Název by měl přesně, nebo alespoň zčásti vystihovat obsah příspěvku. Předpokládám, že nikdo z vás si pod názvem 'Ahoj' nepředstaví článek, ve kterém popisuješ svou první lekci jezdectví. Ani 'ghspibtw' nikoho příliš neuchvátí.

-Základní pravidla psaní velkých a malých písmen se vyučují už v první třídě ZŠ. Stejně jako se velké písmeno píše na začátku věty, nemělo by chybět ani na začátku nadpisu.
  To, že by se články neměly psát jenom malými písmeny, neznamená, že se mají PSÁT VELKÝMI. Uvědom si, že psaní velkými písmeny je považováno za křičení.
  Nikoho Příliš Nezaujme Ani To, Že Budeš Psát Velká Písmena Na Začátku Každého Slova. 

-Název článku by se neměl skládat z více než 10ti slov. To, že méně znamená více, platí i v našem případě; kratší nadpisy jsou mnohdy mnohem výstižnější než nekonečně dlouhé.O čem vlastně psát?

-I mě se často stává, že nemám o čem psát. V takovém případě je daleko lepší dát si na pár dní pauzu a čekat na nápad, než zahrnout svůj blog milionem nezáživných článků. Samozřejmě, jeden nezáživný článek si dovolit můžeš, ba možná i musíš; článek s upozorněním, že nemáš o čem psát a čekáte na nápad :)

-I v případě, že máš o čem psát, není na škodu si dát pauzu. Získat čas na promyšlení článku, aby byl co nejlepší a každý návštěvník tvého blogu si ho s radostí přečetl.Jak psát?

-V každém případě piš česky nebo slovensky, podle svojí národnosti.Nikdo ti nezakazuje psát nespisovně; hlavní je, že článek půjde bez problémů přečíst.

-Snaž se vyvarovat chyb. Pokud zrovna nemáš po ruce Pravidla českého pravopisu, můžou ti pomoct i online slovníky (např. Internetová jazyková příručka)

-Pravděpodobně nikoho nebudou zajímat články tzv. Vypatlanců (více tady), co ani nejdou pořádně přečíst a už vůbec ne pochopit. Stálé čtenáře si udržíš jedině tak, že budeš psát normální a zajímavé články.


THE END :)
Doufám, že moje rady aspoň někomu pomůžou... jestli ne, budu čekat dál :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wichiten Wichiten | 5. února 2011 v 17:27 | Reagovat

jéj to je šikovný xD i když mám vlastní slang psaní xDD

2 Hidatsenka Hidatsenka | Web | 5. února 2011 v 20:33 | Reagovat

nějak tak :D

3 mourek-veronika mourek-veronika | Web | 8. února 2011 v 18:52 | Reagovat

jj, ale pomohlo mi to xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama